Home / Ciekawe / Wózek dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Wózek dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Kupno odpowiedniego, pierwszego wózka dla wyczekiwanego dziecka jest dla rodziców ogromnym wyzwaniem. Producenci akcesoriów i sprzętu dla dzieci oferują ogrom różnorodnych modeli zaprojektowanych w różnorodnych stylach i posiadających odmienną budowę. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, aby użytkowanie wózka było wygodne zarówno dla maluszka, jak i opiekuna? Sprawdź!

Konstrukcja

Chcesz wozić swoją pociechę w stylowym, stylizowanym na styl retro wózku?  Lepiej zastanów się dwa razy! Z pewnością każdy rodzic niejednokrotnie przekonał się, jak karkołomną misją może być wniesienie ciężkiego wózka na piętro…  Zdecydowanie praktyczniejsze niż ciężkie, bogato zdobione modele okażą się lekkie, nowoczesne wózki o składanej konstrukcji. Popularne dzisiaj wózki wykonane są z odpornych, ale lekkich materiałów, które  łatwo można utrzymać w nienagannej czystości. Dzięki składanej do kompaktowych rozmiarów formie bez problemu mieszczą się nawet w niewielkim bagażniku. W tym miejscu wspomnieć należy o modelach 3w1, które cieszą się ogromną sympatią najbardziej wymagających mam. Wózki dziecięce wielofunkcyjne łączą w sobie funkcje gondoli, nosidła i spacerówki, są niezwykle poręczne i lekkie.

Dodatkowe elementy

Wysokiej klasy wózek powinien być wyposażony w elementy pozwalające spacerować z dzieckiem niezależnie od aury – osłonę przeciwdeszczową oraz solidną, dużą budkę pokrytą materiałem pochłaniającym szkodliwe promieniowanie UV. Mile widzianym elementem będzie bagażnik montowany przy podstawie wózka, torba zawieszana przy rączce oraz uchwyt na kubek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Priorytetem dla każdego rodzica powinno być zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa. Jeśli chcesz mieć pewność, że przewożenie dziecka w wybranym przez Ciebie wózku nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla jego zdrowia, wybierz certyfikowany model spełniający restrykcyjne wymogi normy europejskiej EN 1888: 2012.

About RozaPiotrowska

Check Also

Ubezpieczenie szkolne – szeroki zakres ochrony

Wybierając ubezpieczenie szkolne nie warto kierować się samą ceną. Może się bowiem okazać, że w …

Najnowsze komentarze

No comments to show.