Home / Ciekawe / W poszukiwaniu idealnego zatrudnienia, również za granicą

W poszukiwaniu idealnego zatrudnienia, również za granicą

Poszukiwania pracy mogą okazać się żmudne i demotywujące. W ostatnich latach zmieniający się rynek pracy całkowicie zredefiniował możliwości pracownika, stawiając pracodawcę na uprzywilejowanej pozycji. Powinno być to motorem napędowym dla samych zatrudnionych, by podnosili swoje kwalifikacje, szkolili się, szukali wiedzy.

Praca za granicą – czy jest dla nas dalej atrakcyjna?

Szukając idealnego zatrudnienia, szczególnie na stanowiskach biurowych, coraz częściej myślimy o emigracji zarobkowej. Zagraniczne firmy proponują nam nie tylko znacznie wyższe stawki, ale również możliwość podnoszenie kwalifikacji zawodowych, uczestniczenia w licznych kursach i szkoleniach. Praca za granicą to też szansa na pracę w międzynarodowym zespole – mówią pracownicy firmy zwrot-podatkow.pl, która zajmuje się pomocą zagranicznym pracownikom. Decydując się na pracę poza granicami Polski konieczne jest dopełnienie wszelkich formalności – istotnym elementem jest nie tylko umowa, ale też ubezpieczenie zdrowotne, zadbanie o miejsca do mieszkania. Wielu pracodawców przydziela nowym pracownikom opiekunów na kilka dni, aby mogli się oni zapoznać się z firmą i jej pracownikami.

Dodatki socjalne dla osób zatrudnionych za granicą

Decydując się na pracę w Niemczech warto pamiętać o tym, że przysługują nam dodatki socjalne, np. na dzieci. Kindergeld obowiązuje każdego zatrudnionego na prawie niemieckim i posiadającego nieograniczony obowiązek podatkowy. Wnioskowanie o Kindergeld jest możliwe po 6 miesiącach nieprzerwanej pracy na terenie Niemiec. Możliwe jest również wnioskowanie o przyznanie świadczenia wstecz za owe 6 miesięcy. Kindergeld przyznane zostaje wyłącznie kiedy dokładnie udokumentowane jest zatrudnienie i kiedy potwierdzimy miejsce naszego zameldowania.

About RozaPiotrowska

Check Also

Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Pożyczki i kredyty – dwa tematy, jakie są wzajemnie ze sobą powiązane. Sprawy bankowe wykorzystywane …

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.
xos2.com zobacz dy-abroad.pl