Home / Motoryzacja / Ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet – warto?

Ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet – warto?

Kupiłeś nowy samochód? W takim razie teraz pora na kolejny krok – zakup polisy, która będzie chroniła Twój nabytek oraz innych uczestników ruchu drogowego. Aby ubezpieczyć auto, nie musisz wychodzić z domu. Wszystko, co niezbędne jest, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, oferuje Ci Internet.

Gwarancja najniższej ceny

Multiagencje sprzedające ubezpieczenia on-line posiadają na stronach specjalne kalkulatory umożliwiające sprawne porównanie ze sobą dziesiątek ofert czołowych towarzystw i mniejszych ubezpieczycieli. Aby bez problemu znaleźć najkorzystniejszą ofertę i zaoszczędzić niemałą kwotę, wystarczy wpisać dane i poczekać kilka sekund, aż system skonfiguruje optymalną ofertę. Prosty w obsłudze kalkulator znajdziesz na stronie  punkta.pl.

Bezpieczeństwo danych

Znaczna część osób obawia się podpisywania umów internetowych z obawy o konieczność udostępnienia w sieci swoich danych. Warto mieć świadomość, że firmy oferujące ubezpieczenia (i nie tylko) posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki którym wrażliwe dane nie zostaną udostępnione niepożądanym osobom. Wszystkie działania są odpowiednio szyfrowane i chronione.

Konsultacja z ekspertem

Obawiasz się, że niektóre zapisy w umowie nie będą zrozumiałe i wolałbyś przed jej podpisaniem skonsultować się z pracownikiem agencji? Kupno polisy przez Internet nie wyklucza takiej możliwości. Zdecydowana większość multiagencji prowadzących sprzedaż swoich usług on-line umożliwia szybki kontakt z profesjonalistą, który w rozmowie telefonicznej lub za pośrednictwem komunikatora rozwieje wszystkie wątpliwości.

Tylko OC?

Internetowe multiagencje oferują szeroki zakres usług. Bez wychodzenia z domu możesz kupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale również AC, NNW i Assistance. Ponadto, ubezpieczać możesz nie tylko samochód. Dzięki nowoczesnym serwisom możesz ochronić nieruchomość, swoje zdrowie, a nawet ubezpieczyć się przed podróżą.

About RozaPiotrowska

Najnowsze komentarze

No comments to show.