Home / Biznes / Rozwody – temat, który dotyczy wielu Polaków

Rozwody – temat, który dotyczy wielu Polaków

Liczba rozwodów rośnie w Polsce lawinowo – dzisiaj już co trzecie małżeństwo ulega rozpadowi. Proces rozwodowy jest trudny i obciążający nie tylko dla samych małżonków, ale też dla dzieci, osób bliskich, znajomych. Wielokrotnie zdarza się, że sprawy rozwodowe ciągną się miesiącami, a ich wynik może być zaskakujący dla obojga małżonków. W takich sytuacjach bardzo pomocny okaże się doświadczony adwokat. Dlaczego?

Sprawy rozwodowe – przyczyny i skutki

Pozwy rozwodowe wymagają wskazania przyczyny rozpadu małżeństwa. Wśród najczęściej wymienianych wpisuje się „różnice nie do pogodzenia”. Zagadnienie to może dotyczyć spraw światopoglądowych, często jednak za określeniem tym kryje się niezgodność charakterów, która zaczyna być widoczna wraz z upływem lat – wymienia kancelaria adwokacka adwokat-katowice.info.pl. Powodem rozwodu są również zdrady – małżonkowie często szukają szczęścia poza małżeństwem, co bardzo często oznacza całkowity rozpad małżeństwa. W takiej sytuacji możliwe jest orzekanie o winie.

Skutkiem rozwodu jest oczywiście prawny rozpad małżeństwa – zatraca się wspólnota majątkowa. Bardzo istotne jest określenie działania względem małoletnich dzieci, których para doczekała się w trakcie trwania swojego związku. Sąd musi przede wszystkim uwzględnić dobro dziecka i zadbać o to, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort.

Dlaczego pomoc adwokata jest taka ważna?

Sytuacje związane z sądem powodują u nas strach i lęk – przygotowując się do rozprawy rozwodowej warto mieć przy sobie osobę, która nie tylko wesprze nas merytorycznie, ale i zadba o nasze dobre imię. Decydując się na prawnika przede wszystkim musi on poznać dokładnie naszą historię i powody rozpadu związku. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena sytuacji oraz określenie naszych szans na osiągnięcie zamierzonych celów.

About RozaPiotrowska

Najnowsze komentarze

No comments to show.