Home / Ciekawe / Rozwody po polsku

Rozwody po polsku

Rozpad małżeństwa to zawsze trudna i stresująca sytuacja dla obojga małżonków. Paradoksalnie rozwód może okazać się krokiem w stronę lepszego życia obojga ludzi. Wg danych podawanych przez GUS w Polsce z roku na rok rośnie liczba rozwodów. Skąd taka sytuacja? Co wpływa na decyzję o rozwodzie? Czy do rozwodu możemy się przygotować?

Czym jest rozwód?

Mówiąc o rozwodzie mamy na myśli rozwiązanie małżeństwa przez sąd na wniosek jednego lub obojga małżonków. Rozwód w Polsce może przebiegać na kilka sposobów, a w zależności od stopnia skomplikowania sprawy rozwodowej możemy, ale nie musimy zatrudniać adwokata. Rozwód ma miejsce na skutek wielu sytuacji – najczęściej mówi się o „różnicach nie do pogodzenia” – pod tym terminem znajdziemy różnice kulturowe czy religijne, ale również niezgodność w kwestii chęci posiadania potomstwa. Małżeństwo może ulec rozpadowi również na skutek niewierności jednego z małżonków. Rozwód może być z orzeczeniem o winie (wówczas sąd może przyznać alimenty, które na rzecz współmałżonka czy dziecka płaci winny rozpadowi małżeństwa partner), lub też bez orzekania o winie – w takiej sytuacji małżonkowie rozwodzą się za porozumieniem stron. Więcej o rozwodach oraz metodach ich przeprowadzania przeczytasz na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje.

Czy warto wybrać adwokata do reprezentowania nas podczas sprawy rozwodowej?

Wiele osób decyduje się na zatrudnienie doświadczonego adwokata w czasie własnego rozwodu. Dlaczego? Bez względu na stopień skomplikowania sprawy adwokat nie tylko ma za zadanie reprezentować nasze interesy oraz dobre imię, ale też odwodzić nas od podejmowania kroków, które mogłyby zaszkodzić nam z punktu widzenia prawa. Doświadczony adwokat bezstronnie oceni nasza sytuacją prawną i podpowie rozwiązania, które mogą znacząco poprawić naszą sytuację w oczach sądu.

About RozaPiotrowska

Check Also

Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Pożyczki i kredyty – dwa tematy, jakie są wzajemnie ze sobą powiązane. Sprawy bankowe wykorzystywane …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
antraffic.pl https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ orognost.com