Home / Dom i Wnętrze / Okna – kiedy warto je wymieniać?

Okna – kiedy warto je wymieniać?

Okna powinny być funkcjonalne i estetyczne. Są niejako wizytówką naszego domu podkreślając jego unikalny charakter, budowę. Warto starannie dobierać stolarkę okienną do swojego domu. Uda nam się to, jeżeli będziemy wiedzieć na jakie aspekty w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę.

Kiedy kupujemy nowe okna?

Kiedy orientujemy się, że w naszych domach lub mieszkaniach przydadzą się nowe okna? Wtedy, kiedy za oknem zaczyna się pogarszać pogoda, czyli kiedy nadchodzi okres jesienno – zimowy. To ten moment, kiedy zaczynamy ogrzewać swoje nieruchomości w najróżniejszy sposób. Nasze rachunki za ogrzewanie stale rosną a nam wydaje się, że i tak jest w domach ciągle zimno? To może być ten znak, że stare okna nie spełniają już odpowiednio swoich funkcji i czas pomyśleć o nowych modelach. Jak radzą specjaliści z okna Internorm w Katowicach, warto pamiętać o tym, że wymianę okien na nowe modele najlepiej dokonywać w okresach, kiedy na dworze są dodatnie temperatury.

Termoizolacja i akustyka

Wymieniając stare okna na nowe wiedzmy, że w pierwszej kolejności nasza uwaga powinna skupić się na termoizolacyjności i akustyce. Mówiąc w skrócie  – okna niech utrzymują ciepło w domu jak najdłużej, wykorzystują energię słoneczną z zewnątrz oraz zapewniają nam ciszę i spokój – nawet jeśli mieszkamy w centrum hałaśliwego miasta. Specjaliści zalecają, że przy ruchliwej ulicy współczynnik Rw okien nie może być niższy niż 35 dB. Jeżeli ten czynnik będzie jeszcze wyższy, to wyjdzie tylko z korzyścią dla nas. Jednak nie warto schodzić poniżej podanego parametru.

About RozaPiotrowska

Check Also

Jaki zestaw mebli ogrodowych dla 8 osób wybrać?

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej dla większej rodziny nie jest dzisiaj problemem. Przydomowy ogród czy taras staną …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
https://tarnow.net.pl/articles/s/i/460453 lbladdersymptoms.org https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/