Home / Dom i Wnętrze / Okna – kiedy warto je wymieniać?

Okna – kiedy warto je wymieniać?

Okna powinny być funkcjonalne i estetyczne. Są niejako wizytówką naszego domu podkreślając jego unikalny charakter, budowę. Warto starannie dobierać stolarkę okienną do swojego domu. Uda nam się to, jeżeli będziemy wiedzieć na jakie aspekty w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę.

Kiedy kupujemy nowe okna?

Kiedy orientujemy się, że w naszych domach lub mieszkaniach przydadzą się nowe okna? Wtedy, kiedy za oknem zaczyna się pogarszać pogoda, czyli kiedy nadchodzi okres jesienno – zimowy. To ten moment, kiedy zaczynamy ogrzewać swoje nieruchomości w najróżniejszy sposób. Nasze rachunki za ogrzewanie stale rosną a nam wydaje się, że i tak jest w domach ciągle zimno? To może być ten znak, że stare okna nie spełniają już odpowiednio swoich funkcji i czas pomyśleć o nowych modelach. Jak radzą specjaliści z okna Internorm w Katowicach, warto pamiętać o tym, że wymianę okien na nowe modele najlepiej dokonywać w okresach, kiedy na dworze są dodatnie temperatury.

Termoizolacja i akustyka

Wymieniając stare okna na nowe wiedzmy, że w pierwszej kolejności nasza uwaga powinna skupić się na termoizolacyjności i akustyce. Mówiąc w skrócie  – okna niech utrzymują ciepło w domu jak najdłużej, wykorzystują energię słoneczną z zewnątrz oraz zapewniają nam ciszę i spokój – nawet jeśli mieszkamy w centrum hałaśliwego miasta. Specjaliści zalecają, że przy ruchliwej ulicy współczynnik Rw okien nie może być niższy niż 35 dB. Jeżeli ten czynnik będzie jeszcze wyższy, to wyjdzie tylko z korzyścią dla nas. Jednak nie warto schodzić poniżej podanego parametru.

About RozaPiotrowska

Check Also

Jaki styl aranżacji salonu wybrać?

Stworzenie wygodnego salonu nie jest dzisiaj wyzwaniem. Projektanci proponują nie tylko rozbudowane kolekcje meblowe, ale …

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.