Home / Ciekawe / Narciarstwo skiturowe: co warto o nim wiedzieć?

Narciarstwo skiturowe: co warto o nim wiedzieć?

Wśród tych, którzy chcą spędzać aktywnie czas w okresie zimowym, coraz bardziej popularne staje się narciarstwo skiturowe. Na czym polega jego fenomen?

Trasy skiturowe i ich specyfika

Narciarstwo skiturowe ma swą specyfikę. Narty tego typu pozwalają na zdobywanie górskich szczytów, a następnie na zjeżdżanie z nich, na tych samych nartach. Są one lekkie, zatem droga pod górkę nie sprawia większego problemu, a by przygotować się do zjazdu, nie trzeba wiele- wystarczy wykonać tak prostą czynność, jaką jest przepięcie. Warto jednak pamiętać, że trasy skiturowe są dość długie, i zanim zacznie się zjeżdżać z górki, trzeba wspiąć się na nartach na jej szczyt.

Dopasowanie trasy do swych możliwości

Przy wyborze trasy skiturowej warto zastanowić się nad swą formą i wybrać taką trasę, którą będzie można pokonać w bezpieczny sposób. Nie warto zaczynać od Tatr czy Alp, skoro na początek można poćwiczyć w Beskidach oraz w Sudetach.

Polskie góry: moc możliwości dla każdego

W polskich górach nie brak ciekawych tras, z których mogą korzystać i piechurzy, i te osoby, którą zimą chcą zdobywać górskie szczyty na nartach. W Tatrach przyciąga Kasprowy Wierch, w Bieszczadach – Tarnica, z kolei w Sudetach najpopularniejszymi celami wypraw są Szrenica oraz Masyw Śnieżnika. W Beskidach kusi z kolei Babia Góra, której zbocza skutecznie przyciągają uwagę tych, którzy nie boją się wyzwań.

Zagraniczne trasy: na jakie kierunki skiturowych wypraw warto postawić?

I tu możliwości jest bardzo dużo. Można wybrać się w słowackie Tatry, można na nartach wędrować po ukraińskiej Czarnohorze, która swym dzikim charakterem może oczarować każdego. Dla tych, którzy chcą poczuć magię gór wysokich, świetnym celem wyprawy będą Alpy: zarówno francuskie, jak i austriackie. Pętla wokół Marmolady to jedna z piękniejszych ofert dla narciarzy skiturowych, jakimi mogą się pochwalić Włochy, a Trawers Silveretty skutecznie przyciąga na teren Austrii. Można też postawić na norweskie fiordy, w rejonie których nie brak malowniczych terenów górskich. Tu, w pięknej scenerii, wędrówka i zjazdy na nartach staną się wyjątkowo ciekawymi doświadczeniami.

Narciarstwo skiturowe to doskonała propozycja i dla tych, których interesuje turystyka górska, i dla tych, którzy lubią sporty zimowe. Powodów, dla których warto korzystać z tras skiturowych jest wiele. Ważne, by robić to z głową, korzystając z porad bardziej doświadczonych miłośników tej zimowej dyscypliny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/trasy/szczyrk-jaworzyna-skrzyczne-malinowska-skala-przel-salmopolska trasy skiturowe.

About RozaPiotrowska

Check Also

Ubezpieczenie szkolne – szeroki zakres ochrony

Wybierając ubezpieczenie szkolne nie warto kierować się samą ceną. Może się bowiem okazać, że w …

Najnowsze komentarze

No comments to show.