Home / Zdrowie i Uroda / Metoda żelowa zdobienia paznokci wciąż popularna

Metoda żelowa zdobienia paznokci wciąż popularna

Pomimo tego, że zdobienie paznokci metodą żelową znane jest kobietom od co najmniej kilkunastu lat, to metoda ta wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Bardzo często korzystają z niej te kobiety, które nie mogą zapuścić swoich naturalnych paznokci z racji tego, że są one słabe i łamliwe. W tym przypadku wykonanie manicure żelowego jest strzałem w dziesiątkę.

Na czym polega zdobienie paznokci metodą żelową?

Pomimo tego, że obecnie dostępnych jest wiele metod wykonywania manicure, to metoda żelowa zdobienia paznokci wciąż cieszy się zainteresowaniem. Jest ona przeznaczona dla tych kobiet, które chcą cieszyć się efektami zabiegu przez długi czas.

W przypadku paznokci żelowych manicure wykonywany jest przy wykorzystaniu specjalnego żelu, którego zadaniem jest zbudowanie płytki paznokciowej. Kosmetyczka, która dysponuje specjalnymi szablonami może również przedłużyć płytkę do dowolnej długości. Żel służy do tego, by nadać paznokciom nie tylko odpowiedni kształt i długość, ale także grubość.

Paznokcie żelowe, w zależności od indywidualnych predyspozycji, mogą utrzymać się nawet przez okres miesiąca. Niemniej jednak, po dwóch tygodniach zaleca się uzupełnienie żelu, by uniknąć nieestetycznych odrostów.

Wady i zalety paznokci żelowych

Jeśli chodzi o zalety paznokci żelowych, to niewątpliwie należy do nich ponadprzeciętna trwałość. Jak już wspomniano, manicure żelowy może wystarczyć nawet na miesiąc. Gruba warstwa żelu chroni również naturalną płytkę paznokcia przed zniszczeniem, co ma ogromne znaczenie w przypadku paznokci kruchych i słabych. Paznokcie żelowe są również bardzo wytrzymałe – nie rysują się i nie odpryskują, zachowując swój piękny wygląd przez cały czas. Z racji tego, że płytkę paznokcia można przy tej metodzie przedłużyć dowolnie, to możliwości zdobienia paznokci są praktycznie nieograniczone. Im większa powierzchnia do pracy, tym lepsze efekty można osiągnąć.

Niemniej jednak, przy omawianiu paznokci żelowych warto wspomnieć również ich wady. Przede wszystkim, warstwę żelu ciężko jest usunąć z naturalnej płytki paznokcia. Trzeba ją spiłować przy pomocy frezarki, co jest zabiegiem wymagającym nie lada umiejętności. Jeśli zostanie on przeprowadzony nieprawidłowo, może znacznie pogorszyć kondycję płytki. Wykonanie manicure żelowego zajmuje czasem nawet dwie godziny, co dla niektórych kobiet jest zdecydowanie zbyt długim czasem. Metoda żelowa zdobienia paznokci niestety wciąż jest nieco droższa niż manicure hybrydowy czy też francuski.

Podsumowując, nie bez powodu paznokcie żelowe cieszą się tak ogromną popularnością. Pomimo dość wysokiej ceny i długiego czasu trwania zabiegu, wciąż jest to metoda wybierana przez dużą część kobiet.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie żelowe.

About RozaPiotrowska

Check Also

Żelowa metoda zdobienia paznokci

  Żelowe paznokcie wykonane mogą być na naturalnej płytce paznokcia lub specjalnej formie zrobionej ze …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
zobacz wiecje zobacz redotavares.com