Home / Dom i Wnętrze / Jaki styl aranżacji salonu wybrać?

Jaki styl aranżacji salonu wybrać?

Stworzenie wygodnego salonu nie jest dzisiaj wyzwaniem. Projektanci proponują nie tylko rozbudowane kolekcje meblowe, ale też wygodne komplety wypoczynkowe. Jakie style cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Salon nowoczesny – przestrzeń funkcjonalna

Nowoczesna przestrzeń salonu spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim to miejsce do odpoczynku, oglądania TV, czytania, ale też spędzania czasu w gronie rodzinnym. W salonie z powodzeniem możemy podejmować również gości, zarówno na kawie, jak i podczas wystawnego obiadu. Nierzadko salon to też miejsce, gdzie musi znaleźć się przestrzeń do przechowywania. Kluczowe są więc odpowiednio dobrane meble. Nowoczesne kolekcje meblowe z pewnością zachwycą: gładkie, lśniące fronty odbijają światło, sprawiają, że przestrzeń wydaje się być większa. Proste dekoracje oraz dodatki zmieniają charakter wnętrza.

Salon w stylu skandynawskim – idealny do relaksu

Styl skandynawski zagościł w Polsce na dobre ponad dekadę temu, jednak i dzisiaj nie traci na atrakcyjności. Wnętrza skandynawskie zachwycają prostotą, harmonią i funkcjonalnością. Podstawą wystroju skandynawskiego są meble. Skandynawskie meble do salonu to przemyślane i rozbudowane kolekcje, w których znaleźć można obszerne szafy, komody, ale też regały, półki czy stoły i stoliki kawowe. Meble takie tworzone są zarówno z klasycznych płyt meblowych, jak i litego drewna. By nadać meblom niebanalnego charakteru, zdobi się je dekorami imitującymi naturalne drewno. Takie dekory wprowadzają do wnętrz naturę i harmonię. Styl skandynawski zazwyczaj utrzymany jest w jasnych kolorach: białe ściany można ozdobić prostymi ramkami z grafikami czy obrazami, a elementem kontrastowym we wnętrzu mogą być ulubione kwiaty, najlepiej osadzone w wiklinowych osłonkach.

About RozaPiotrowska

Check Also

Puf rattanowy –  stylowe dodatki do ogrodu boho

  Puf rattanowy jest niepozornym meblem mogącym podnieść walory estetyczne i użytkowe zewnętrznej scenerii. Stylowe …

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.