Home / Dom i Wnętrze / Jak dobrać podstawę do parasola – dlaczego jest to takie ważne?

Jak dobrać podstawę do parasola – dlaczego jest to takie ważne?

Parasole ogrodowe sprawiają, że na dworze możemy spędzać zdecydowanie więcej czasu – nawet, jeżeli mamy do czynienia z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jak dobrać podstawę do parasola? Dlaczego ten temat jest ważny? Wiele osób zastanawia się nad odpowiedzią na takie pytanie.

Parasol na ogrodzie i tarasie

Klimat w Polsce jest nieprzewidywalny. Nawet, jeżeli mamy lato, nie możemy być do końca pewni tego, że zaraz nie zacznie padać deszcz. Miłe, przyjemne chwile na ogrodzie podczas grilla z przyjaciółmi przerywa siąpiący deszcz – chyba nie ma nic gorszego, niż konieczność przerwania przyjęcia. Nie trzeba by było się tym przejmować, gdyby cała strefa została urządzona pod parasolem odpowiednich rozmiarów, który będzie posiadał solidną podstawę. Jak więc widać – płyną same korzyści z użytkowania takiego parasola, który należy wybierać w bardzo staranny sposób. 

Jak dobrać podstawę do parasola, który stoi na tarasie?

Jak dobrać podstawę do parasola, którego średnica ma ponad 3m i zapewnia odpowiednią ilość cienia? Podstawa musi być taka, która zapewni utrzymanie pionowej pozycji – nawet, jeżeli będziemy mieli do czynienia z podmuchami wiatru. Do większych parasoli potrzebna będzie podstawa z dodatkowym wzmocnieniem, która będzie w stanie utrzymać wszystko w jednym miejscu. Najlepszym wyborem będzie beton lub granit. Chociaż można zdecydować się również na metalowe podstawy wzmocnione płytami betonowymi. Tego typu podstawy dają solidne podparcie, dzięki czemu sam parasol nie będzie chwiał się na wszystkie strony. 

 

About RozaPiotrowska

Check Also

Jaki zestaw mebli ogrodowych dla 8 osób wybrać?

Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej dla większej rodziny nie jest dzisiaj problemem. Przydomowy ogród czy taras staną …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
rce-reklama.pl lishwebteachers.com asc.org