Home / Ciekawe / Gdzie można stosować prefabrykowane ściany betonowe ?

Gdzie można stosować prefabrykowane ściany betonowe ?

Prefabrykaty budowlane są półproduktami stosowanymi przy wznoszeniu obiektów. Wykorzystanie gotowych modułów znacznie skraca czas inwestycji oraz daje możliwość osiągania wyższych parametrów technicznych. W fabrykach możliwe jest stosowanie technologii, których użycie na budowie jest bardzo trudne czy wręcz nierealne. Grupą produktów najczęściej wykorzystywanych w budownictwie są prefabrykowane ściany betonowe.

Ściany betonowe prefabrykowane – produkcja

Wykonaniem ścian betonowych zajmują się fabryki. Jeszcze do niedawna najwyżej cenioną zaletą tego rodzaju produktów była ich standaryzacja, powtarzalność, która skutkowała jednakowym wyglądem wszystkich osiedli mieszkaniowych w kraju. Obecnie powtarzalność jest bardzo istotna z punktu widzenia inwestora budującego obiekt wielokondygnacyjny o skomplikowanej bryle. Dzięki idealnym, dokładnie wykonanym ścianom montowanie takiego budynku odbywa się szybko i łatwo.Pewną trudność stanowi transport gotowych modułów z betonu oraz montaż na placu budowy. W obydwu przypadkach niezbędne jest zastosowanie sprzętu ciężkiego.Składający zamówienie inwestor ma wpływ na geometrię ścian oraz ich parametry termiczne. Można także personalizować wygląd zewnętrzny – okładzinę elewacyjną oraz wyposażać ścianę w instalacje elektryczne lub sanitarne. Realizację każdego zlecenia fabryka rozpoczyna od wykonania projektu – prefabrykowane ściany betonowe są produkowane we współpracy a architektem, który zaprojektował budynek.

Zastosowanie ścian betonowych prefabrykowanych

Trudno jest znaleźć obszar budownictwa, w którym nie można stosować modułów z prefabrykatów. Wznosi się z nich budynki mieszkalne jednorodzinne oraz bloki wielorodzinne. Technologia prefabrykowanego betonu doskonale sprawdza się na budowach wielkich obiektów sportowych, szkół, szpitali, uczelni oraz innych gmachów użyteczności publicznej.Z gotowych ścian betonowych prefabrykowanych buduje się obiekty przemysłowe, magazynowe i handlowe, inwentarskie wykorzystywane przez hodowców zwierząt.

Dlaczego warto budować z prefabrykatów betonowych?

Wykorzystanie ścian betonowych prefabrykowanych znacznie skraca czas inwestycji. Nie ma konieczności wykonywania prac szalunkowych, deskowania i murowania – można zaoszczędzić na zatrudnieniu fachowców. Przy dużej wytrzymałości na przenoszenie obciążeń prefabrykowane ściany betonowe są cieńsze od tradycyjnych, co ma znaczenie w przypadku małych działek, gdzie liczy się każdy centymetr. Betonowe ściany są bardzo wytrzymałe i zapewniają bezpieczeństwo pożarowe.

Montowanie gotowych modułów prefabrykowanych nie zależy od warunków pogodowych. Moduły z betonu nie wymagają sezonowania ani tynkowania – wewnętrzne powierzchnie wykończone na gładko można malować i tapetować bezpośrednio po montażu lub zostawić surowe wpisując się w ten sposób w nowoczesne trendy aranżacji wnętrz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

About RozaPiotrowska

Check Also

Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Pożyczki i kredyty – dwa tematy, jakie są wzajemnie ze sobą powiązane. Sprawy bankowe wykorzystywane …

Najnowsze komentarze

No comments to show.