Home / Ciekawe / Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Pożyczki i kredyty – dwa tematy, jakie są wzajemnie ze sobą powiązane. Sprawy bankowe wykorzystywane są każdego dnia przez społeczeństwo. Teraz o takich sprawach mówi się w nieco innym kontekście. Mowa dokładnie o flash loans. O czym jest dokładnie mowa i jak można to wykorzystać?

Pożyczki flash loans

Crypto flash loans to także forma pożyczek, ale taka, która przeniosła się do świata wirtualnego. Gdyby nie wciąż rozwijająca się technologia blockchain, całkiem prawdopodobne, że nigdy nie mówiłoby się o flash loans. Z tematem doskonale zapoznana jest m.in. firma 10Clouds. Główne założenie cyfrowych pożyczek jest takie same, jak w przypadku tradycyjnych form zadłużenia. Pieniądze się pożycza, a potem, w określonym czasie oddaje. Pomiędzy obiema formami istnieją jednak istotne różnice.

Główne zasady flash loans

W przypadku crypto flash loans obowiązują takie uwarunkowania, jak:

  • smart contracts – tylko dzięki temu można zapewnić to, że środki nie zostaną przekazane, jeżeli nie zostaną spełnione warunki umowy. Pożyczkobiorca musi spłacić całą kwotę pożyczki jeszcze przed tym, zanim zostanie dopełniona cała transakcja. Jeżeli pożyczkobiorca nie dopełni takich warunków, transakcja zostanie wycofana właśnie dzięki smart kontrakt. Tak jakby nigdy flash loan nie miał miejsca.
  • błyskawiczna pożyczka – dlaczego flash loan? Ponieważ wszystko tak naprawdę ma miejsce w ciągu kilku sekund/minut. W przypadku tradycyjnych pożyczek, czas oczekiwania na udzielenie pozytywnej odpowiedzi jest naprawdę długi. Małe kwoty udzielane są od ręki, ale co jeśli ma się do czynienia z większymi kwotami. Czas oczekiwania jest zastraszający. Dlatego wszyscy tak chętnie spoglądają w kierunku flash loan. Aby móc jak najszybciej uzyskać pożądaną kwotę do realizacji.
  • niezabezpieczona pożyczka – niektóre formy tradycyjnych pożyczek wymagają dodatkowo specjalnego pokrycia. Tzn. trzeba zadbać o to, aby mieć coś na wkład. W przypadku flash loans takie wymogi nie są konieczne, dlatego mówi się o nich niezabezpieczone. Może istnieć więc obawa, że pożyczkodawca nie odzyska swoich pieniędzy. Nie trzeba obawiać się na szczęście takich rzeczy. Tym bardziej, że nadal mowa jest tu naprawdę o szybkich pożyczkach, jakie udzielane są na kilka minut lub sekund.

Niby to samo – flash loans i tradycyjna forma pożyczek – ale jednak coś zupełnie innego. Temat jest bardzo ciekawy, więc jeżeli ktoś będzie wyrażał chęć, zawsze może zapoznać się z nim na dłużej. 

 

About RozaPiotrowska

Check Also

Ubezpieczenie szkolne – szeroki zakres ochrony

Wybierając ubezpieczenie szkolne nie warto kierować się samą ceną. Może się bowiem okazać, że w …

Najnowsze komentarze

No comments to show.