Home / Ciekawe / Eleganckie bryczesy damskie – jaki model wybrać?

Eleganckie bryczesy damskie – jaki model wybrać?

Wygodny strój jeździecki jest podstawą, aby zachować komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej. Podczas pierwszych jazd konnych często zastanawiamy się, czy i jakie ubrania jeździeckie zakupić. Ich szeroki wybór sprawia, że często czujemy się zagubieni. Bez wątpienia jednym z obowiązkowych elementów są bryczesy. Jaki model wybrać?

Czym są bryczesy?

Bryczesy to nic innego jak wygodne spodnie jeździeckie, których krój pozwala na zachowanie komfortu w czasie długich godzin w siodle. Z roku na rok producenci proponują nam nowe, ulepszone kroje spodni jeździeckich, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał i podnieść wygodę w czasie jazdy. Bryczesy damskie dostępne są w różnorodnych modelach: mogą posiadać pełen lub kolanowy lej, mogą być uzupełnione o silikonowe pasy pozwalające na lepsze utrzymywanie się w siodle. Dostępne są również modele odpowiednie zarówno na cieplejsze, jak i chłodniejsze miesiące. Bryczesy damskie tworzone są z tkanin, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie skóry w czasie jazdy – to istotne szczególnie w okresie wiosny i lata, kiedy temperatura powietrza wzrasta i możliwe jest tworzenie się odparzeń i obtarć na skórze. Materiały wykorzystywane do tworzenia bryczesów są trwałe – gęste sploty sprawiają, że bryczesy są zabezpieczone przed ścieraniem, wnikaniem brudu, wilgocią.

Co poza bryczesami?

Bryczesy są jednym z niezbędnych elementów ubioru jeźdźca. Do innych zalicza się przede wszystkim kask, który ma chronić naszą głowę w razie upadku. Kask musi być zawsze zapięty pod szyją i odpowiednio dopasowany do obwodu naszej głowy – nie może być zbyt luźny czy ciasny. Do zachowania komfortu w czasie jazdy konieczne są również dedykowane buty – do jazdy rekreacyjnej w czasie wiosny, lata i jesieni zaleca się sztyblety, czyli buty zakrywające kostki.

 

About RozaPiotrowska

Check Also

Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Pożyczki i kredyty – dwa tematy, jakie są wzajemnie ze sobą powiązane. Sprawy bankowe wykorzystywane …

Najnowsze komentarze

No comments to show.