Home / Zdrowie i Uroda / Depilacja laserowa – czym jest?  

Depilacja laserowa – czym jest?  

Depilacja laserowa jest metodą usuwania zbędnego owłosienia, która bardzo sprawnie usuwa włosy z danej partii na ciele. Tak naprawdę nie ma metody, która byłaby skuteczniejsza. Bowiem nawet najdokładniejsze golenie czy perfekcyjne odrywanie wosku nie spowoduje, że każdy mikrowłosek będzie usunięty. W przypadku depilacji laserowej, której działanie gwarantuje, że włosy po prostu nie powstają utrzymanie perfekcyjnie gładkiej skóry jest dziecinnie proste.

 

Depilacja laserowa – charakterystyka procesu

 

Choć z pewnością każdy słyszał o zabiegu depilacji laserowej to niewiele osób wie w jaki dokładnie sposób działa. Wszystko opiera się o działanie lasera emitującego wiązkę światła o określonej długości fali. W wyniku tego światło to nie jest tradycyjnym, zwykłym światłem, które emitowane jest przez słońce. To światło o długości fali nastawionej na dany rodzaj skóry (z reguły maksymalnie do 800nm). W wyniku tego barwnik znajdujący się w strukturze włosa, ale i skórze może się nagrzać. Dzieje się to na podstawie praw fizyki i zjawiska termogenezy. Polega ono na przekształceniu energii świetlnej w energię cieplną. Melanina potrafi nagrzać się do temperatury nawet 70 stopni Celsjusza. Cebulka włosowa jest tak zbudowana, ze nie jest w stanie wytrzymać takich warunków ulegając zniszczeniu.

 

Polecane: Depilacja.pl

 

Mimo wszystko czasem można usłyszeć, że cebulka włosowa potrafi się odtworzyć i po 2-3 latach wrócić do produkcji włosów. Ten fakt może stać się rzeczywistością w przypadku, gdy dana osoba nie uczęszczała na zabiegi regularnie. Bowiem cebulka włosowa musi zostać zniszczona w fazie anagenu (wzrostu). Stąd zabiegi przeprowadza się w odstępach czasu, aby właśnie natrafić na fazę anagenu. W przypadku zniszczenia cebulki włosowej w innej fazie można ona wejść w stan uśpienia i za jakiś czas się odtworzyć.

 

Brak permanentnych efektów depilacji laserowej

 

Co zrobić w przypadku, kiedy depilacja laserowa mimo regularnego uczęszczania na sesje nie dała efektów? Gdy włosy odrastają po latach po depilacji laserowej z reguły wystarczy przeprowadzenie przypominającego, jednorazowego zabiegu. Zazwyczaj włosy te są cienkie i blade stąd jeden zabieg jest z reguły wystarczający.

 

 

 

 

About RozaPiotrowska

Check Also

Żelowa metoda zdobienia paznokci

  Żelowe paznokcie wykonane mogą być na naturalnej płytce paznokcia lub specjalnej formie zrobionej ze …

Najnowsze komentarze

No comments to show.
802.org o.pl https://silesia24.pl/konsekwencje-zakupu-samochodu-bez-oc