Home / Zdrowie i Uroda / Akrylowa metoda zdobienia paznokci, czy warto?

Akrylowa metoda zdobienia paznokci, czy warto?

Manicure i pedicure to nic innego jak zabiegi kosmetyczne rąk i stóp. Kobiety wykonują je w celu pielęgnacji. W ostatnich latach do najczęściej wykonywanych należy m.in. metoda akrylowa zdobienia paznokci. Nie jest ona najłatwiejsza, jednakże daje wiele możliwości tworzenia pięknych wzorów. Manicure ten wykonany przez profesjonalistę, daje naprawdę piękny efekt.

Zalety paznokci akrylowych

W metodzie akrylowej zdobienia paznokci cenna jest przede wszystkim ich trwałość. Wiele kobiet decyduje się na przedłużenie płytki tą metodą, właśnie z tego względu. Przede wszystkim, akryl bardzo mocno przylega do paznokcia. Sprawia to, że jest on niezwykle trwały i odporny na złamania, jak i uszkodzenia. Popularność akrylu bierze się również z tego, że najlepiej maskuje on wszystkie niedoskonałości naturalnego paznokcia. Co więcej, sprawia, że stają się one twardsze i mocniejsze. Wykonanie takiego zdobienia jest bardzo dobrym sposobem, na oduczenie się brzydkiego nawyku obgryzania paznokci. Zaletą akrylu jest także to, że zastyga on samoistnie. Nie ma więc konieczności stosowania lampy UV.

Komu polecana jest metoda akrylowa zdobienia paznokci?

Metodę tę poleca się szczególnie kobietom, których paznokcie są słabe i łamliwe. Ponadto, jest ona odpowiednia dla osób, które pragną mieć trwały manicure przez dłuższy czas. Akryl utrzymuje się na paznokciach średnio do trzech, czterech tygodni. Paznokcie wykonane metodą akrylową, nadają się zarówno do noszenia na co dzień, jak i na specjalne okazje. Akryl daje bowiem wiele możliwości. Oznacza to, że oprócz przedłużenia paznokcia, możliwe jest wykonanie szczególnego zdobienia, które na krótkiej płytce nie byłoby możliwe lub po prostu mało efektowne.

Czy to jest bezpieczne?

Jest to pytanie, które dosyć często się powtarza. Odpowiedź jest jednak oczywista. Każda metoda zdobienia paznokci, może być niebezpieczna, jeśli jest źle przeprowadzona. Dlatego też, tak ważny jest wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego. Tylko prawdziwy profesjonalista jest w stanie wykonać paznokcie akrylowe w prawidłowy sposób. Metoda ta nie uszkadza niepotrzebnie warstw paznokcia. Bowiem płytkę należy jedynie zmatowić przed nałożeniem akrylu. Ponadto, umożliwia ona odbudowanie naturalnych paznokci, które zawsze rosną pod akrylem. W metodzie akrylowej zdobienia paznokci najczęściej niepokoi zapach akrylu, gdyż jest on naprawdę duszący. Obecnie możliwe jest jednak zakupienia akrylu bezwonnego. Uznawany jest on za bezpieczny preparat także dla kobiet w ciąży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/ metoda akrylowa zdobienia paznokci.

About RozaPiotrowska

Check Also

Metoda żelowa zdobienia paznokci wciąż popularna

Pomimo tego, że zdobienie paznokci metodą żelową znane jest kobietom od co najmniej kilkunastu lat, …

Najnowsze komentarze

No comments to show.