Home / Ciekawe / Donice z nawadnianiem

Donice z nawadnianiem

Donica donicy nierówna. Sklepy ogrodnicze lub z działem ogrodniczym mają zastawione półki doniczkami od ziemi do sufitu. I czasem, choć niektórzy dobrze to wiedzą, spośród tak bogatego asortymentu, trudno coś wybrać, ponieważ są to produkty niskiej jakości, i wygląd także nie jest zachwycający. Ale można znaleźć wśród nich perełki.

Donice Lechuza

Doniczki i donice produkowane są w Niemczech z najlepszej jakości granulatu polipropylenowego (PP). Dzięki zastosowanemu materiałowi wyroby Lechuza charakteryzują się lekkością, dużą twardością oraz bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzają się na balkonach, tarasach, w ogrodach, z powodzeniem można stosować je we wnętrzach. I na tym lista zalet wcale się nie kończy. Wręcz przeciwnie.

Donice Lechuza – system nawadniania

Można by jeszcze długo mówić o pozytywnych cechach donic – o ciekawym wzornictwie, o jakości wykonania, o tym, że cieszą się uznaniem nabywców, o zastosowanych ciekawych rozwiązaniach. Właśnie jednym z takich rozwiązań, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy ci, którym zdarza się na dłużej gdzieś wyjeżdżać lub po prostu zapomnieć podlać kwiatki jest donica Lechuza z systemem nawadniania. Dzięki niemu rośliny przez ok. 12 tygodni otrzymują odpowiednią ilość wody, bez potrzeby jej uzupełniania.

Jak działa system nawadniania?

System nawadniania LECHUZA składa się z denka separującego, rurki ze wskaźnikiem poziomu wody i nakładki oraz Lechuza Pon. Aby cieszyć się pięknymi roślinami bez poświęcania im zbytniej uwagi i czasu należy w pierwszej kolejności umieścić zestaw nawadniający LECHUZA (denko separujące, kanał wlewowy i wskaźnik poziomu wody) w danej doniczce, a następnie nasypać do niej warstwę drenażową LECHUZA PON na grubość około jednego palca. Kolejnym krokiem jest wsypanie do pojemnika ziemi ogrodniczej, w której należy zakopać korzenie roślin, roślinę dobrze umocować poprzez ugniecenie ziemi. Pierwsze kolejne trzy miesiące przypominają tradycyjną uprawę – rośliny podlewa się normalnie, lejąc wodę bezpośrednio na ziemię. W kolejnych trzech miesiącach system korzeniowy rozrasta się na tyle, że może pobierać wodę bezpośrednio ze zbiornika. I to jest właśnie ten moment, że możemy zapomnieć na długi czas o podlewaniu roślin – napełniamy zbiornik wodą i uzupełniamy go ponownie dopiero wtedy, gdy wskaźnik pokaże poziom „minimum“. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się także, gdy doniczki stoją na zewnątrz, a akurat ilość opadów jest duża. Wystarczy wyjąć śrubkę z dna doniczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

About RozaPiotrowska

Check Also

Flash loans – co należy wiedzieć na ten temat?

Pożyczki i kredyty – dwa tematy, jakie są wzajemnie ze sobą powiązane. Sprawy bankowe wykorzystywane …

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.
obat-polska.pl ltraps.com ism-tr.org